8 madde ile az yemek yemenin yolları. İştah azaltma yöntemleri

Elbette iradenizi kullanarak daha az yemek mümkün ama maalesef bunu uygulamada çok başarılı olamıyoruz. İşte "iştahımı kontrol edemiyorum" diyenler için "daha az yemek yemenin yolları"...

1. Yemekten önce iştahı azaltmak ve fazla yemeyi önlemek için en etkili yöntemlerden biri yemekten 15-20 dakika önce iki bardak su içmektir.

2. Özellikle akşam yemeklerinizde az yağlı bol salata eksik olmasın. Düşük kalori ile midenizin büyük kısmını doldurmuş olacaksınız.

3. "Kilo verme" konusunda en etkili iştahı kontrol etme taktiklerinden biri de yavaş yemektir. Bunu alışkanlık haline getirmeye çalışın. Emin olun eskisine oranla daha az yiyerek doyacaksınız.

4. Yemekten önce kahve, sütlü nescafe içmek veya dişleri fırçalamak çoğu kişide oldukça etkili bir şekilde iştahı azaltıyor.

5. Kilo vermek sözkonusu olunca her zaman tam buğday ekmeğini tavsiye ederim. Çiğnemesi beyaz ekmeğe göre nispeten daha uzundur ve bu sayede daha yavaş yemenizi sağlar. Diğer önemli özellikleri ise, daha fazla ve uzun süreli tokluk hissi vermesi, çok daha sağlıklı olmasıdır.

6. Çok aç bile olsanız yemeğe oturmadan hemen önce çok fazla yememek için kendinizi psikolojik olarak hazırlayın. Çok fazla yerseniz sonradan yaşayacağınız pişmanlığı düşünün. Kilo verdiğiniz zaman yaşayacağınız mutluluğun yemek yeme zevkinden çok daha fazla olacağını unutmayın.

Mavi tabak

7. Mavi tabak kullanın. Yapılan araştırmalarda mavi tabağın insanların çoğunda iştahı azalttığı ortaya çıkmış. Çünkü doğada yaban mersini dışında hiçbir besinin rengi mavi değildir ve bu renk beynimizde bozulmuş veya yenmemesi gereken bir gıda olarak algılanıyor ve iştahı olumsuz etkiliyor. Eğer istisna değilseniz sizde de işe yarayacaktır. Bence kesinlikle denemekte fayda var.

8. Büyük tabakları rafa kaldırın. Tabak ne kadar büyükse o kadar fazla yemek konuyor ve tüketiliyor. Tabaklarınız küçük olursa porsiyonlarınız da küçülür. Sizin de iştah azaltma veya zayıflama konusunda söyleyecekleriniz varsa lütfen yorum yazın.


Az yemek için "Tok Tutan Yiyecekler"


Sizin de kilo vermek için uyguladığınız yöntemler, paylaşmak istediğiniz zayıflama yolları varsa yorum yazabilir, kilo problemi olanlara yardımcı olabilirsiniz.

Hızlı kilo vermenin en etkili yolları

Yorumlar : Az yemek yemenin yolları

Ayşe-Koçak :
Ben yemekten sonra da önce de dişlerimi fırçalıyorum ve biraz faydası oluyor. Ama en etkili yöntem beyin olarak hazırlıklı olmanız. Çok fazla yememeye kendinizi şartlandırırsanız kısa sürede doyuyorsunuz.


2 0 1 8 - hizlikilovermek.org - Hızlı kilo vermek

Yorum ekleyin